U Sesvetama na Medi osvojeno 10 medalja

Datum: 15.01.2018

SESVETE: Na novom bazenu Jelkovec u Sesvetama održano je 7. plivačko natjecanje pod nazivom Medo HPS mini Grand Prix u organizaciji plivačkog kluba Medvešćak. Na dvodnevnom natjecanju za kategorije mlađih kadeta i kadeta održanom 13. i 14. siječnja 2018. godine nastupilo je tristotinjak plivačica i plivača iz 21 hrvatskog plivačkog kluba, među kojima i Olimp iz Zaboka sa 10 dječaka i 5 djevojčica pod vodstvom trenera  Ivice Androića i  Maje Martinić. Na 25 metarskom bazenu Jelkovec Olimpovci su i ove godine odlično plivali.  Ukupno su osvojili  10 medalja, od toga 3 zlatne, 6 srebrnih  i 1 brončanu.

Najviše medalja za Olimp, ukupno 6, osvojio je mlađi kadet Mauro Šipek Glavač u briljantnoj izvedbi. Bio je zlatni na 200 mješovito, 400 i 800 slobodno, srebrni na 100 i 200 leptir i brončani na 100 slobodno. U zbroju četiri rezultata bio je i najbolji mlađi kadet na natjecanju.

Mlađa kadetkinja Jana Pavalić sa odličnim nastupom osvojila je 4 srebrne medalje i to na 100 i 400 slobodno, 100 leptir i 200 mješovito.

Izvrsni kadet Patrik Erceg iako godinu dana mlađi od konkurencije jedini se uspio plasirati u osvajače bodova za mini Grand Prix i zauzeo ukupno 7 mjesto. Bio je četvrti na 100 leptir, 200 prsno, 800 slobodno i peti na 100 slobodno.

Nadomak medalji bila je i mlađa kadetkinja Vanja Bartol sa četvrtim mjestima na 100 leptir i 200 mješovito, te petim na 100 i 400 slobodno.  Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset plasmana mlađi kadet Roko Damiani bio je šesti na 800 slobodno, a Leon Novak deveti. Kadet Gašpar Futivić bio je osmi na 200 prsno. Nadomak prvih deset bila je i mlađa kadetkinja Emma Horvat  sa jedanaestim mjestom na 400 slobodno. Svi ostali Olimpovci popravili su svoja osobna vremena. Za Olimp iz Zaboka na ovom natjecanju nastupili su još i; Petar Pavalić, Ivan Bogdanić, Noa Benčić, Andrija Anić, Ivan FučkarMihaela Kramarić i Marija Žnidarec. Svojim su rezultatima  na reprezentativan način prezentirali plivački klub Olimp i grad Zabok. Za kadete Olimpa nema odmora. Iduće natjecanje je Kadetsko Regionalno prvenstvo Hrvatske u Sisku krajem siječnja 2018. godine.