Toto Šipek Glavač i Helena Dinjar osvajači medalja u Sisku.

Datum: 23.06.2019

SISAK: Ovogodišnje ljetno Regionalno prvenstvo Hrvatske u plivanju za početnike Regije 4 održano je u Sisku na 50 metarskom bazenu ŠRC Sisak  01. lipnja  2019. godine. Organizator je bio Hrvatski plivački savez, a priređivač domicilni Plivački klub Sisak Janaf. Plivački klub Olimp Zabok nastupio je sa 3 predstavnika, 2 plivača i 1 plivačicom. Ukupno su osvojili 12 medalja, od toga broja 4 zlatne, 6 srebrnih i 2 brončane.

Najbolji pojedinac bio je Toto Šipek Glavač (2010.) sa 8 osvojenih medalja. Pobijedio je u utrkama na 100 i 400 slobodno te 200 mješovito. Drugo mjesto osvojio je na 50 i 100 leptir, 50 slobodno  i 50 leđno, a na 50 prsno je bio treći.

Helena Dinjar (2010.) osvojila je 4 medalje i 2 puta bila nadomak medalji osvojivši dva 4 mjesta. Pobijedila je u utrci na 100 slobodno, druga je bila na 100 leđno i 100 leptir, a treća na 400 slobodno. Malo sportske sreće nedostajalo je za postolje na 50 slobodno i 50 leđno gdje je bila četvrta. Dominik Kramarić (2009.) popravio je svoja osobna vremena, a najbolji plasman ostvario je na 100 slobodno osvojivši u jakoj konkurenciji 18 mjesto.

Organizator je ove godine Regionalno prvenstvo za početnike u istom terminu spojio sa 5. i  6. kolom Lige iste Regije 4 koja je namijenjena starijim plivačima. Pod stručnim vodstvom profesora Ivice Androića nastupilo je 25 plivačica i plivača Olimpa. Prema propozicijama na natjecanjima lige ne dijele se medalje već skupljaju bodovi za ukupne pobjede po kategorijama. Olimpovci su ukupno osvojili 63 postolja (plasmane unutar prvih 3), od toga broja 33 prva, 15 drugih i 15 trećih mjesta. Stopostotan učinak imali su Vili Sivec (kategorija B) sa 7 prvih mjesta i Patrik Erceg (C) sa 6 prvih mjesta. Pobijedili su u svim disciplinama u kojima su i nastupili.  U ženskoj konkurenciji najbolje su bile Hana Sivec (A) sa 6 prvih i 1 drugim mjestom i Jana Pavalić (C) sa istim učinkom. Tesa Novak (B) osvojila je 3 prva, 3 druga i 1 treće mjesto, a Petar Pavalić (B) 1 prvo, 1 drugo i 5 trećih mjesta. Emma Horvat (D) osvojila je 3 prva mjesta i 4 druga. Lana Halapir (A) bila je 5 puta treća. Leon Novak (D) osvojio je 1 puta prvo mjesto i 2 puta drugo. Hana Blažević (D) osvojila je 1 drugo i 1 treće mjesto, Lori Šipek Glavač (D) 1 treće mjesto kao Gašpar Futivić u (B) kategoriji i Ivan Fučkar u (D). Matija Bartol (D) bio je 1 put drugi. Unutar prvih 10 plasmana plasirali su se; Niki Horvat, Vanja Bartol, Marija Žnidarec, Patrik Dinjar, Pio Žnidarec, Mihaela Kramarić, Gita Vlahek, Lea Piljek, Lucija Borošak, Nina Sinković i Enio Horvat.

POBJEDNICI LIGE REGIJE 4 ZA SEZONU 2018./2019:

KATEGORIJA (A) žene:  HANA SIVEC

Kategorija (B) žene: TESA NOVAK