Sedam zlatnih medalja iz Celja

Datum: 14.11.2011

CELJE Na ŠRC Golovec, a u organizaciji PK Neptun prošlog je vikenda održan jaki  međunarodni plivački miting 26. „Pokal mesta Celje“ koji je bio podijeljen u dva djela.

Subota

U subotnjem dijelu nastupili su plivači starijih dobnih kategorija: plivačice,  A kategorija (1995. i starije), B kat. (1996. i 1997.), C kat. (1998. i 1999.), plivači, A kategorija (1993. i stariji), B kat. (1994. i 1995.), C kat. (1996. i 1997.) Nastupilo je ukupno  360 plivača i plivačica iz 36 plivačkih klubova, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Slovenije. Kako se dio Olimpovih plivača morao odazvati 1. kolu lige Regije 4. u Sisku odlučeno je da u subotnjem dijelu nastupi samo reprezentativni dvojac, Ivan Kukolja i Mihael Vukić. Naime, povratkom s dvotjednih visinskih priprema u Bugarskoj navedeni dvojac mora imati što više jakih nastupa na plivačkim natjecanjima. Uz njih na ovome natjecanju nastupili su i ostali juniorski reprezentativci predstavljajući svoje matične klubove.  Ulazak ove dvojice u top formu polako je vidljiv i na isplivanim rezultatima. Najvrjedniji rezultat subotnjeg dijela natjecanja u 50 metarskim disciplinama ostvario je Mihael Vukić, s ukupno prikupljenih 758 FINA bodova. Mihael je nastupio u dvije discipline 50 leptir i 100 slobodno gdje je očekivano bio prvi u B kategoriji plivača. Ivan Kukolja je nastupio u dvije discipline, 400 slobodno i 1500 slobodno gdje je u A kategoriji plivača također osvojio prvo mjesto.

Nedjelja

U nedjeljnom dijelu programa nastupilo je ukupno 350 plivačica i plivača iz 25 plivačkih klubova BiH, Hrvatske i Slovenije. Ovo natjecanje bilo je podijeljeno u slijedeće kategorije: plivačice A kategorija (2000. i 2001.), B kat. (2002. i mlađe), plivači A kategorija (1998. i 1999.), B (2000. i mlađi). Nakon odrađenog subotnjeg prvog kola lige Regije 4 u Sisku, u nedjelju su najmlađi plivači PK Olimp-Terme Tuhelj njih ukupno 10 nastupili u Celju. I ovaj puta glavna zvijezda natjecanja bila je Jana Vranić koja je osvojila ukupno tri zlatne medalje u disciplinama 100 slobodno, 200 slobodno i 100 leptir. Jana je ostvarila i ukupno drugi najvrjedniji rezultat  s ukupno 573 FINA bodova. Uz bok Jani bili su i Magda Slovenec (B kategorija) koja je u disciplini 100 slobodno ostvarila odlično 7. mjesto i u disciplini 200 slobodno 10. mjesto . Na navedenom natjecanju nastupili su još: Klara Očić, Nikolina Juričan, Lara Lončarić, Lana Halapir, Tin Bogdanić, Mislav Hren, Karlo Iljaš i Željko Filipović.

Slijedeće natjecanje je već slijedećeg vikenda za one najiskusnije na tradicionalnom međunarodnom Mitingu Mladosti u Zagrebu.