PK OLIMP - TERME TUHELJ

Kako napraviti energetske pločice

16.05.2011

Proteinski barovi iz kućne radinosti - I dio

U ovom članku na slikovit način prikazat ćemo vam kako da napravite vlastite proteinske pločice, dodatno se zabavite i poradite malo na svojoj kreativnosti (ili djevojke, žene...)

Ako inače kupujete proteinske pločice, ugodno ćete se iznenaditi jer će ove biti još boljeg okusa, a ni deseterostruka ušteda nije za odbaciti!

Dakle, predstavit ćemo vam recepte za zdravije i ekonomski isplativije proteinske pločice i dodatno:

·                                 bez konzervansa

·                                 sa manje šećera

·                                 više vlakana

·                                 manje masnoća (monozasićene umjesto hidrogeniziranih)

·                                 sa vašim omiljenim sastojcima (orašasti plodovi, suho voće, začini itd...)

·                                 i naravno sa vašim omiljenim proteinima (umjesto kolagena koji se najčešće nalazi u pločicama)

Sve u svemu i više nego dovoljno razloga da se malo zabavite u kuhinji i još dodatno uštedite

Čokoladne proteinske pločice

Stavite ove sastojke u jednu posudu:

·                                 250 g zobenih pahuljica

·                                 65 g maslaca od kikirikija

·                                 2.5 dcl obranog mlijeka

·                                 4 mjerice proteinskog praška arome čokolade malo cimeta ili kakao praha (bez šećera)

·                                 4-8 paketića splenda, stevije ili nekog drugog zaslađivača

1.                   mješajte dok se ne stvori ljepljiva masa (budite strpljivi, jer                potrebno je malo vremena)

2.                   kuhačom raspodijelite masu po posudi koja je prethodno lagano         namašćena ili posprejana sprejem za pečenje

3.                   smjesu dodatno pospite zaslađivačem

4.                   preko noći ostavite u hladnjaku i raspodijelite na osam jednakih         dijelova

Hranjiva vrijednost svake pločice iznosi:

·                                 26 g ugljikohidrata

·                                 21 g bjelančevina

·                                 11 g masi (dobre monozasićene masti)

Gorila pločice

·                                 230g bezmasnog kremastog kravljeg sira

·                                 4 mjerice proteinskog praška (preporučujem čokoladu od                    Dymatize)

·                                 250g zobenih pahuljica

·                                 200g splenda zaslađivača

·                                 malo cimeta

1.                   stavite splendu, proteinski prašak, cimet i sir u jednu posudu i           izmiksajte električnim mikserom najvećom brzinom sve dok               mješavina ne postane glatka.

2.                   dodajte zobene pahuljice i miksjte dok smjesa ne postane                 homogena. -pripazite, ako smjesa postane pre gusta, tada               dodajte malo mlijeka ili vode.

3.                   izlijte smjesu u posudu (prethodno namašćenu), posipajte                 splendom i stavite u hladnjak na oko sat vremena.

Izrežite na 10 pločica od kojih svaka sadrži:

·                                 18g ugljikohidrata

·                                 15g bjelančevina

·                                 9g masti

·                                 otprilike 150 kalorija po pločici

Sastojci:

·                                 Whey protein Dymatize

·                                 Maslac od kikirikija (natural)

·                                 Zobene pahuljice

Mlijeko
4. Natjecanje Olimpove škole plivanja, srijeda - 23. 04. 2014. godine u 18,30 sati. Propozicije i startne liste po kategorijama objavit će se tijekom ovog tjedna (KUTAK ZA RODITELJE). DRŽAVNA PRVAKINJA IZ KEMIJE JE MAGDA TOPIĆ. Fotografije iz Beograda (FOTOGALERIJA). Propozicije za Festival plivanja u Zagrebu, Grdelin sv. Duje u Splitu i Sveti Kvirin u Sisku (KUTAK ZA RODITELJE).

Prijava i registracija

Ulaz za registrirane roditelje:
Lozinka

Zaboravio/la sam lozinku

Registracija

Poštovani roditelji, kako bismo mogli voditi detaljnu evidenciju o našim članovima molimo vas da se registrirate. Nakon registracije moći ćete upisati svoje dijete u naš klub. Kliknite na link niže i započnite postupak registracije.

Hvala.

»Registrirajte se«

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Jana Vranić je najbolja sportašica KZŽ u 2013. godini
Jana Vranić proglašena je najboljom sportašicom KZŽ u kategoriji perspektivnih sportaša od 14 do 18 godina starosti. Dodjela je upriličena u Mariji Bistrici, 17. 01. 2014. godine.

Kalendar natjecanja

Plivački klub Olimp Terme Tuhelj

Olimp

PK Olimp-Terme Tuhelj