19 osvojenih medalja u Varaždinskim Toplicama

Datum: 14.06.2011

Varaždinske Toplice Na bazenu hotela Minerva, PK Varaždinske Toplice organizirao je u prošlu subotu 1. Miting vodenog lava za najmlađe plivače, a kako ne bi ostalo samo na jednom  neobičnom imenu, miting je dobio i drugo ime - Grifon kup, prema legendarnoj zvijeri s tijelom kralja životinja - lava i glavom kralja neba - orla.

Odaziv na ovo natjecanje je bio velik, prijavila su se 363 plivača iz 15 klubova, a među njima i PK Olimp-Terme Tuhelj s 35 svojih plivačica i plivača.
Urnebesna zabava za sve trajala je jedan dan (prije i poslije podne), a natjecatelji su bili podijeljeni, prema dobi, u četiri skupine. U grupi A bili su oni koji su do sada najviše naučili i koji su već skupili tko zna koliko medalja - rođeni 1996. i stariji, u B već solidni plivači rođeni 1997. i 1998, u C skupini oni kojima se počelo sviđati natjecanje, rođeni 1999. i 2000, a u D oni kojima je plivanje ponajprije igra - rođeni 2001. i mlađi. Najmlađi Olimpovci ukupno su osvojili 19 medalja: 6 zlatnih, 5 srebrnih i 8 brončanih. Svi oni koji prate plivanje u navedenom klubu mogu reći kako je na ovome natjecanju došlo do eksplozije odličnih rezultata svih natjecatelja. Medalje po disciplinama u svojim kategorijama osvojili su:

50 leđno: Tin Bogdanić (bronca), 50 leptir: Vili Sivec (zlato), Jana Vranić i Lovro Škurina (srebro), Klara Očić (bronca), 50 slobodno: Jana Vranić (zlato), Klara Očić, Lovro Škurina, Tena Šuto (bronca), 100 leđno: Jana Vranić (zlato), Klara Očić (bronca), 100 prsno: Leonarda Filipović (srebro), Ivan Galac (bronca), 100 leptir: Lovro Škurina i Vili Sivec (zlato), 100 slobodno: Jana Vranić (zlato), Klara Očić, Vili Sivec (srebro), Lovro Škurina, Tena Šuto (bronca). Uz gore navedene discipline plivana je i jedna štafetna utrka 4x100 mješovito: OLIMP 1 ( Klara Očić, Leonarda Filipović, Jana Vranić, Tena Šuto) osvojila je 4. mjesto, OLIMP 2 (Nikolina Juričan, Magda Slovenec, Lana Halapir, Hana Sivec) osvojila je 6. mjesto

Kod plivača OLIMP 1 (Nikola Škof, Filip Husnjak, Lovro Škurina, Tin Bogdanić) osvojila je 5. mjesto, OLIMP 2 ( Karlo Borovčak, Leon Lončar, Vili Sivec, Petar Bašić) osvojila je 7. mjesto. Za PK Olimp osim gore navedenih na ovome natjecanju nastupili su još i: Ana Majsec, Paula Pleško, Laura Ulama, Tesa Novak, Helena Čandrlić, Jakov Bašić, Dorian Škurina, Mario Juričan, Mislav Hren, Karlo Iljaš, Željko Filipović, Manuel Jurak, Lucija Juričan, Mia Lež, Ema Vrbanović, Erika Škurina, Anamarija Tršinski i Marta Vidas.